میترا رنک | سامانه جامع تبلیغات و بهبود اعتبار آنلاین

دسترسی سریعورود / ثبت ناممیترا رنکگفتگو با پشتیبانموجودی حساب

ثبت نام و تنظیمات سامانه nic.ir


ثبت نام در سامانه nic.ir

برای ثبت نام در سایت nic.ir ابتدا وارد آدرس https://www.nic.ir/Create_New_Handle شوید. پس از ورود به صفحه "انتخاب نوع شناسه"، در باکس "شخص حقیقی"، گزینه "تکمیل فرم و دریافت شناسه" را انتخاب نمایید. در صفحه "وارد کردن مشخصات شناسه" متناسب با راهنمای ارائه شده برای هر یک از فیلدها، مواردی را که با ستاره قرمز رنگ مشخص شده اند تکمیل کنید. پس از تکمیل فیلدهای اجباری، در باکس آخر "رابط های مجاز"، گزینه "آزاد برای نمایندگان فروش" را انتخاب کرده و روی کلید "بازنگری" کلیک نمایید.

در صفحه بعد "بازنگری و امضا"، صحت اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و در صورت تایید، در انتهای صفحه، فیلدهای "نام کامل سازنده شناسه" و "عبارت امنیتی" را تکمیل و روی کلید "موافقم، دریافت شناسه" کلیک نمایید. در صفحه بعد "ساختن شناسه"، یک شناسه کاربری یا هندل ( Handle ) به شما نمایش داده می شود. این هندل را برای تیم پشتیبانی ارسال نمایید تا از طریق آن دامنه مورد نظرتان به نام شما ثبت و وب سایت شما، روی آن پیاده سازی شود. همچنین به جهت فعال سازی حساب و دامنه، به آدرس ایمیل تان مراجعه نموده و روی لینک فعال سازی ارسال شده توسط سایت nic.ir کلیک نمایید تا حساب کاربری شما تایید و فعال شود.

دریافت هندل

در صورتی که پیش از این در سایت nic.ir ثبت نام کرده اید، برای دریافت شناسه کاربری یا هندل تان، ابتدا از طریق آدرس https://www.nic.ir/Login، وارد حساب کاربری تان در سایت nic.ir شوید. پس از ورود به حساب، شناسه کاربری یا هندل شما در بالای صفحه، سمت چپ نمایش داده می شود.

اجازه ثبت دامنه توسط فروشندگان مجاز

در صورتی که در هنگام ثبت نام در سایت nic.ir اجازه ثبت دامنه توسط شناسه کاربری یا هندل خود را به نماینده های فروش نداده باشید، آنها امکان ثبت دامنه به نام شما را نخواهند داشت. در صورت تمایل به ایجاد این امکان و ارائه اجازه ثبت دامنه توسط نماینده های رسمی فروش، لطفا از طریق آدرس https://www.nic.ir/Login وارد حساب کاربری تان در سایت nic.ir شوید.

سپس در بالای صفحه، سمت چپ، روی نام خودتان کلیک کرده و گزینه "مشخصه های شناسه" را انتخاب نمایید. در صفحه "مشخصه های شناسه"، روی کلید "مدیریت رابط های مجاز" کلیک نمایید. در صفحه "مدیریت رابط های مجاز"، برای تمامی موارد ( به جز گزینه "صاحب امتیاز" ) مورد "خودم و..." و پس از آن مورد "نمایندگان" را انتخاب کرده و روی کلید "اعمال" کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. سپس از طریق پشتیبانی اطلاع دهید تا فرآیند ثبت دامنه به نام شما انجام شود.

تنظیم DNS های دامنه

اگر دامنه دلخواهتان را پیش از این خریداری کرده اید و تمایل دارید تنها از سرویس میزبانی ( هاست ) مجموعه استفاده نمایید، برای تنظیم دامنه روی سرورهای مجموعه و ایجاد امکان ورود به سایت از طریق دامنه، می بایست DNS های دامنه را روی مقادیر زیر تنظیم کنید :

ns1.mitrahost.ir
ns2.mitrahost.ir

برای اعمال این تنظیمات، ابتدا از طریق آدرس https://www.nic.ir/Login وارد حساب کاربری تان در سایت nic.ir شوید. سپس در انتهای ردیف دامنه، روی کلید فلش کوچک کلیک نمایید تا وارد بخش "کارگزار نام و میزبانی دامنه" شوید. در این بخش برای فیلد های اول و دوم از باکس "کارگزار دامنه"،  آدرس های ارائه شده در بالا، وارد نمایید و در آخر روی کلید "اعمال" کلیک کنید. لطفا توجه داشته باشید اعمال این تغییرات در شبکه جهانی اینترنت ممکن است تا 48 ساعت زمان ببرد.

» سفارش یک وب سایت جدید
این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید :
به نظرم کاربردی و خوب بود
پاسخ به نظر
aminfar...
17:58 1401/10/16
6387
در صورت تمایل به ارسال نظر، لطفا ثبت نام کرده و یا وارد حساب کاربری تان شوید.
برگشت
برگشت
برگشت
برگشت
13