چگونه رتبه و رنک وب سایت مان را بهبود دهیم ؟

برگشت به لیست
اگر صاحب یک وب سایت خبری، فروشگاهی و یا شخصی باشید، حتما تمایل دارید در میان چندین میلیون وب سایت رقیب دیده شوید و یا به رتبه مناسبی در سامانه الکسا دست پیدا کنید. با یک جستجوی ساده در گوگل میتوانید به صدها مقاله و نوشته درباره افزایش رتبه الکسا و رنگ گوگل دست پیدا کنید، اما در این مقاله سعی شده تا روش هایی ساده و موثر توضیح داده شود تا بدون اتلاف وقت، با تمام قدرت در جهت پیشرفت وب سایت خود حرکت و فعالیت کنید.

1. در قدم اول توجه داشته باشید، هیچوقت یک شبه نمی توان به پیشرفت زیادی دست پیدا کرد. از همین حالا در نظر داشته باشید برای رسیدن به یک رتبه قابل توجه و ایجاد یک وب سایت موفق، حداقل یک سال زمان لازم است ! درست شنیدید حداقل یک سال...حتی اگر میلیون ها تومن هزینه کنید باز هم اصل گذر زمان از دید سامانه های معتبری چون گوگل و یا الکسا فوق العاده مهم و تاثیر گذار هستند. پس خودتان را برای قدم گذاشتن در یک مسیر طولانی آماده کنید.

2. اگر از خدمات وب سایت های افزایش بازدید مثل میترا رنک استفاده کنید، لطفا توجه داشته باشید باید بودجه ای ثابت و منظم برای این کار اختصاص دهید. پیش خودتان در نظر بگیرید که ماهیانه چه بودجه ای می توانید به افزایش بازدید وب سایت تان اختصاص دهید. حال با در نظر گرفتن بودجه ماهیانه، بودجه روزانه خود را تعیین کنید. به عنوان مثال اگر روزانه 1000 تومان می توانید به این امر اختصاص دهید، برای 1 تا 3 ماه، بدون تغییر، روزانه 1000 بازدید برای وب سایت تان خریداری کنید.

همیشه یک عدد ثابت را در نظر بگیرید. به عنوان مثال در 3 ماه اول، روزانه 1000 تا 1500 بازدید، در سه ماه بعدی روزانه 2000 تا 2500، در سه ماه بعدی روزانه 3000 تا 3500 بازدید و...وب سایت هایی که یک روز 10،000 بازدید دارند و روز بعد 1000 بازدید، معمولا به لیست سیاه اضافه می شوند و گاها رتبه و رنک آنها سیر نزولی طی میکنید، به جای آنکه پیشرفتی داشته باشد.

3. همیشه به صورت منظم وب سایت تان را به روز رسانی کنید. مثلا هر روز یک یا دو پست مرتبط با کسب و کارتان به سایت اضافه کنید. اگر تیم خبری ندارید و یا نمی توانید روزانه چند صد پست مختلف ارسال کنید، از راه اندازی مجله های خبری خودداری کنید ! یک موضوع تخصصی را انتخاب و فقط در حیطه همان موضوع فعالیت کنید. گوگل و موتورهای جستجو عاشق شما می شوند و در تمامی جستجو های مرتبط به حوزه اختصاصی شما، حتما شما را نیز در صفحات اول قرار می دهند.

4. اگر به تازگی تصمیم به راه اندازی یک وب سایت جدید گرفته اید، دست نگه دارید ! هزارن مجله خبری، خانوادگی، علمی و...در محتوای فارسی اینترنت در حال فعالیت هستند و بسیاری از آنها روزانه حتی 10 بازدید واقعی ندارند. پس، از تقلید و تکرار یک طرح شکست خورده خودداری کنید. قبل از شروع کار ساعت ها دانش، تخصص و علائق خود را بررسی کنید و یک موضوع خاص و کاملا تخصصی را انتخاب کنید. خوب است، حالا می توانید یک وب سایت جدید راه اندازی کنید و قدم در راه بی بازگشت بگذارید...!

5. تکنیک های متعددی برای افزایش بازدید یک وب سایت و دیده شدن در موتورهای جستجو وجود دارد که اصطلاحا به این تکنیک ها سئو SEO گفته می شوند. مانند :

استفاده از متا تگ های Description, tag, title,...
استفاده از mod_rewrite در سرویس های میزبانی لینوکس
قرار دادن تیتر پست های هر صفحه در آدرس آن صفحه
ارسال تبلیغات متنی و رپرتاژ آگهی در سایت های دیگر
و...

که از حوصله این متن خارج است، اما در مراحل حرفه ای تر حتما باید به این موارد به تفضیل بپردازید.
این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید :
برگشت
برگشت
برگشت
برگشت